اسلایدر پوشاک آقایان اهل مداسلایدر اکسسوری فروشگاه اهل مداسلایدر فروشگاه اهل مد
طراحی سایت
ریپروتاژ فروشگاه اهل مد
پریسا کریمیان طراح دکوراسیون داخلی

دستبند کارتیه والیس سیمپسون نماد جواهرات

فهرست مطالب

دستبند کارتیه والیس سیمپسون نماد جواهرات

دستبند کارتیه والیس سیمپسون نماد جواهرات ، در پاییز امسال (2021) ، یک قطعه جواهر سلطنتی که به ندرت دیده می شود ، مدتی در معرض نمایش قرار می گیرد تا صاحب جدیدی پیدا کند.

حراج پاییزه کریستی 2021

در ماه نوامبر ، کریستی یک دستبند کارتیه با دو یاقوت سرخ و الماس که قبلاً متعلق به والیس سیمپسون بود – یا دوشس ویندزور که او پس از ازدواج با ادوارد هشتم پس از بحران استعفا شناخته شده بود – به حراج می گذارد و خانه حراج تخمین می زند که ممکن است با قیمت 2.15 میلیون دلار به فروش برسد را به نمایش بگذارد.

والیس یک گردآورنده مشتاق طلا و جواهر

والیس یک گردآورنده مشتاق طلا و جواهر بود ، و اگرچه این دستبند به عنوان یکی از دیدنی ترین قطعات او محسوب نمی شود ، اما این دستبند دارای معنای احساسی فراوانی است. این هدیه سال 1938 از طرف دوک ویندزور بود و داخل دستبند به سبک آرت دکو دارای کتیبه نوشته ای است با این متن: “برای اولین سالگرد سوم ژوئن ما”. اگرچه اولین سالگرد همیشه مهمترین نیست ، اما برای والیس و ادوارد نمادی از آزادی آنها از خانواده سلطنتی بود ، اما همچنین یادآور دوره ای است که شهرت آنها به عنوان خائن در انگلستان افزایش یافت.

دستبند کارتیه والیس سیمپسون نماد جواهرات
والیس سیمپسون
خروج ادوارد در جریان جنگ جهانی دوم

تابستان 1938 تقریباً دو سال پس از خروج ادوارد از تاج و تخت و یک سال قبل از ورود انگلستان به آلمان در جنگ جهانی دوم ، برای این زوج یک فرصت اقامتی بود. این زوج در 3 ژوئن 1937 در مراسمی مجلل و در عین حال کوچک (با استانداردهای ویندزور) در Château de Candé ، قلعه قرن 16 در فرانسه ازدواج کردند. بلافاصله پس از عروسی ، ادوارد و والیس به آپارتمانی در پاریس نقل مکان کردند ، وضعیت مالی آنها هنوز ثابت نشده بود و توسط جامعه مهاجرنشین پر رونق انگلیس پذیرفته نشده بود. ادوارد امیدوار بود بتواند به انگلیس بازگردد ، اما مادرش ، ملکه ماری ، این ایده را رد کرد.

غافلگیری والیس در فرانسه

در بهار سال 1938 ، این زوج شروع به استقرار در فرانسه کردند اما به دنبال خانه ای در روستا بودند. به گفته گریگ کینگ ، زندگینامه نویس والیس ، والیس متوجه شد که ویلا لا کرو ، خانه ای مجلل در ریویرای فرانسه که او در ابتدا امیدوار بود از آن به عنوان محل ازدواج استفاده کند ، اجاره داده شده است. (برادر ادوارد ، پادشاه جورج ششم ، در واقع کسی بود که قلعه ای را که در آن ازدواج کردند توصیه میکرد.

کینگ در دوشس ویندزور می نویسد: با این حال ، طبق گزارش شاه ، هیچ کس از خانواده نزدیک به دلیل خجالت این زن و شوهر حاضر نشد. سرانجام ، این زوج به خانه سه طبقه سفید رنگ با چشم انداز دریا در املاک 12 هکتاری در Cap d’Antibes ، مجهز به زمین تنیس ، باغها ، و سایبان های آبی و سفید بر روی یک کلوناد نقل مکان کردند. در پشت خانه که این زوج از مهمانان معروف پذیرایی کردند.

هدایایی با حکاکی تاریخ رویداد

در مقطعی از زمان ، ادوارد باید درباره آنچه که ممکن است به عنوان هدیه سالگرد به والیس هدیه دهد ، فکر کند. او و والیس هر دو عاشق طلا و جواهر بودند و مدتها از سنگهای قیمتی به عنوان نشانه ای از محبت خود استفاده می کردند ، زیرا به فردا دادلی وارد ، معشوقه قبلی خود در حدود 16 سال قبل از آشنایی، جواهرات زیادی داده بود. معروف بود که او هدایایی را با تاریخ مناسبت های خاص حک می کرد. والیس در روز عروسی خود یک دستبند جذاب Cartier با 9 صلیب از سنگهای قیمتی ، از جمله آمتیست ، الماس باگت ، یاقوت کبود آبی و زرد و یاقوت سرخ پوشیده بود. روی هر یک پیامی حک شده بود ، از جمله پیام “ما هم هستیم” و تاریخ 25 نوامبر 1934 ، که تصور می شود نزدیک به زمانی است که این دو عاشقانه درگیر شدند.

کارتیه که بود؟

کارتیه یکی از جواهر سازان اصلی دربار برای خانواده سلطنتی محسوب می شد و ادوارد مدت ها مشتری متعهد آنها بود.

دستبند کارتیه والیس سیمپسون نماد جواهرات
Louis-François Cartier

کاریکاتوری از هنرمند فرانسوی سم در سال 1925 نشان می دهد که “شاهزاده جذاب” وارد مغازه کارتیه در خیابان دو لا پیکس میشود ، که توسط تعداد زیادی از طرفداران احاطه شده است. شاید به همین دلیل باشد که به گفته زندگینامه نویس کینگ ، ادوارد گاهی اوقات برای گرفتن هدیه برای او در اوایل رابطه خود ، در حالی که هنوز با شوهر دومش ارنست سیمپسون ازدواج کرده بود ، اقدام می کرد.

کینگ نوشت: “در حالی که والیس خوابیده بود ، شاهزاده به مدیر شب هتل زنگ زد و از او خواست تا به نوبه خود کارکنان شعبه محلی فروشگاه کارتیه را فراخواند. سپس در طول شب ناپدید شد تا جواهرات خصوصی خرید کند. “

ماجرای چگونگی ساخت دستبند والیس سیمپسون

کریستیز خاطرنشان می کند که این مجموعه خاص از یاقوت و الماس در ابتدا یک گردنبند بود ، سپس در نهایت به یک دستبند تبدیل شد و به گفته سوزی منکس ، متخصص جواهرات سلطنتی ، یاقوت سرخ یکی از سنگ های مورد علاقه والیس بود.

دستبند کارتیه والیس سیمپسون نماد جواهرات
طرح Van Cleef & Arpels

یک سرنخ برای اینکه چرا ادوارد به طور خاص به او یک دستبند یاقوتی داده است را می توان در یکی از هدایای قبلی وی یافت. در مارس 1936 ، او یک دستبند یاقوتی Van Cleef & Arpels به او داد که روی آن نوشته شده بود “محکم نگه دار”. از آنجا که این هدیه حدود هفت ماه قبل از شنیدن طلاق او از شوهر دومش در دادگاه ارائه شد ، دانشمندان آن را به عنوان پیامی نشان می دهند که ثابت قوت میل او برای بودن با او است.

چرایی اهدای دستبند یاقوت کبود کارتیه

از برخی جهات ، دستبند سالگرد کارتیه-که خود آن را با دستبند یاقوت کبود و الماس که روزی که با ادوارد ازدواج کرد ، به دست آورد-به عنوان آینه ای از آن هدیه یاقوتی اصلی در نظر گرفته می شود.

ممکن است او قصد داشته از او بخاطر تعهدش به رابطه با وجود آشفتگی که در زندگی آنها ایجاد کرده تشکر کند یا از صبر و شکیبایی او در تصمیم گیری برای انجام و محل زندگی تا پایان عمر خود قدردانی کند.

ادوارد و خبر اعلام جنگ بریتانیا علیه آلمان

آنها فقط یک سال پس از اولین سالگرد ازدواج خود در ویلا لا کروه بودند که در سپتامبر 1939 ، ادوارد ادعا کرد که در کنار استخر بوده که با او تماس گرفتند و اعلام کردند که بریتانیا علیه آلمان اعلام جنگ کرده است ، چیزی که او از آن می ترسید.

ملاقات والیس و ادوارد با آدولف هیتلر

در پاییز 1937 ، چند ماه پس از ازدواج ، والیس و ادوارد به آلمان نازی سفر کردند ، در آنجا کارخانه ها را گشتند ، با شهروندان ملاقات کردند و از همه مهمتر ، با آدولف هیتلر چای خوردند.

در حالی که برخی از زندگینامه نویسان این زوج پیشنهاد کرده اند که نظرات آنها در مورد رژیم چندان خارج از جریان اصلی نبوده است ، برخی دیگر خاطرنشان کرده اند که هر دو تحت تأثیر حسن نیت آنها در آلمان قرار گرفته اند ، از جمله والیس ، که از او به عنوان “سلطنت شما” یاد می شد. در هر صورت ، ادوارد قاطعانه مخالف جنگ با آلمان بود.

از اسپانیای فاشیست تا پرتقال بیطرف

به دنبال شروع جنگ ، این زوج ابتدا به اسپانیا فاشیست و سپس به پرتغال بیطرف فرار کردند. در سال 1940 ، او به باهاما فرستاده شد تا به عنوان فرماندار بریتانیا خدمت کند. در سال های اخیر ، اسناد نشان می دهد که سرویس های اطلاعاتی انگلیس و آمریکا نگران این هستند که ادوارد و والیس طرفدار نازی ها باشند. از آن زمان ، شهرت آنها با وقایع پیرامون جنگ رنگ آمیزی شده است.

والیس و مجموعه جواهراتش

والیس در بسیاری از عمر خود به عنوان یک متقاضی روند شناخته می شد و ثروت بی نظیر او از جواهرات برای مدت طولانی مورد توجه بود. تقریباً یک سال پس از مرگ وی در سال 1986 ، مجموعه ای از وسایل تزئینی او به حراج گذاشته شد و شامل قطعات خیره کننده ای بود: یک پلنگ که با سنگ اونیکس سیاه درست شده بود بیان شده بود.

یک سنجاق فلامینگو ساخته شده از یاقوت ، زمرد و یاقوت کبود ؛ و حلقه نامزدی اش ، شامل زمرد 19.76 قیراطی. در نهایت این فروش حدود 50 میلیون دلار به دست آورد ، شش برابر بیشتر از آنچه که ارزیاب کنندگان انتظار داشتند ، و شوق زیادی برای جواهرات با پشتوانه های چشم نواز ایجاد کرد.

دیوید بنت ، رئیس جواهرات Sotheby’s

در سالهای پس از آن حراج اصلی ، قطعاتی که زمانی متعلق به والیس بود دوباره به حراج گذاشته شده و اغلب فراتر از انتظارات آنها بوده است. سال گذشته ، دیوید بنت ، رئیس جواهرات Sotheby’s که در سال 2010 فروش جواهرات خود را ترتیب داد ، به فایننشال تایمز گفت که والیس “با ماری آنتوانت” در آنجا برای خریداران قرعه کشی کرده است. بنابراین مناسب است که دستبند یاقوتی کارتیه در حراجی کریستیز در همان روز با دستبندهای الماسی که قبلاً متعلق به خود ملکه تخت نشسته بود به حراج گذاشته شود.1

اشتراک گذاری این پست
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
طراحی سایت
ریپروتاژ فروشگاه اهل مد
پریسا کریمیان طراح دکوراسیون داخلی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.