تخفیفات شگفت انگیزتاپ و لگ ورزشی زنانه
امیر معصومی پور

امیر معصومی پور

مهندسی فناوری اطلاعات و کارشناس تجارت الکترونیک

مزیت های الیاف طبیعی در پوشاک

مزیت های الیاف طبیعی در پوشاک ، در این مقاله به بررسی دلایل استفاده از الیاف طبیعی به جای الیاف مصنوعی در صنعت پوشاک و مد پرداخته ایم.

مقدمه

وقتی صحبت از مد می شود، هر چه ارزان تر بهتر، درست است؟ تمام هدف مد این است که همیشه آن را تغییر دهید، پس چرا تا زمانی که می توانید در پول خود صرفه جویی نکنید.

حقیقت این است که لباس‌های مصنوعی ارزان قیمت دارای هزینه‌های پنهانی هستند که هم بر افراد و هم بر کل سیاره تأثیر می‌گذارد.

آثار کلاسیک مانند LBD ابریشمی واقعی و مرواریدهای آکویا بسیار بهتر از یک لباس پلی استر درجه یک و مهره های تقلبی به شما خدمت می کنند.

الیاف طبیعی و مد آهسته راهی برای شیک به نظر رسیدن و در عین حال حفظ سلامتی شما و زمین ارائه می دهد. بهتر از همه، لازم نیست برای خوب لباس پوشیدن، خراب شوید!

فراتر از مد شخصی، انتخاب پارچه نقش مهمی در طراحی داخلی دارد.

یکی از جنبه های مهم اثاثیه منزل، اثاثه یا لوازم داخلی است، بنابراین انتخاب بهترین پارچه مبلی طبیعی یک انتخاب عالی است و می توانید با منابع اختصاصی و راهنمای پارچه مبلی با همه موارد مربوط به پارچه مبلی طبیعی آشنا شوید.

۷ دلیل را بخوانید که چرا باید منسوجات طبیعی را به پارچه های مصنوعی ترجیح دهید:

۱. الیاف طبیعی احساس خوبی دارند

هرگز قدرت راحتی را دست کم نگیرید. اکثریت قریب به اتفاق لباس های مدرن از مواد مصنوعی مانند پلی استر ساخته می شوند. اما در هنگام گرم شدن دما، مواد مصنوعی بهترین گزینه شما نیستند.

علیرغم ادعای سازندگان مبنی بر مواد مصنوعی «هوشمند»، پلی استر تنفس نمی کند. رطوبت را به دام می‌اندازد و عرق را به خوبی جذب نمی‌کند و آن را به بستری برای رشد باکتری‌های بدبو تبدیل می‌کند.

پس قید لباس های ارزان قیمت و غیر برندی که از الیاف آن اطمینان ندارید را بزنید.

کیفیت و سلامتی خود را قربانی قیمت ارزان نکنید.

پارچه های طبیعی مانند پنبه

از سوی دیگر، پارچه‌های طبیعی مانند پنبه اجازه تبخیر عرق را می‌دهند و به شما کمک می‌کنند خنک، خشک و راحت باشید.

علاوه بر قابلیت تنفس، الیاف طبیعی نرم، قوی هستند و پوست ظریف را تحریک نمی کنند. این باعث می شود که آنها بین مادران و نوزادان بسیار محبوب شوند.

حتی حساس ترین پوست ها با دستمال مرطوب کمپوستی ساخته شده از بامبو و پوشک های زیست تخریب پذیر ساخته شده از الیاف چوب طبیعی به خوبی عمل می کنند.

در خرید های خود دقت و حوصله به خرج دهید و از فروشنده اطلاعات دقیقی از نوع پارچه و الیاف بکار رفته در لباس را جویا شوید. بدانید چه چیزی را خریداری می کنید.

۲. آنها در طول زمان نگه می دارند

چیزی که بلافاصله با مد های رزان سریع متوجه خواهید شد این است که چقدر سریع از هم می پاشد. یکبار شستشو می‌تواند یک تی‌شرت ارزان قیمت را به نابودی بکشاند. باز شدن لبه‌ درز ها، پرز دار شدن، جمع شدن و از دست دادن شکل آن‌ها همگی «کهنگی برنامه‌ریزی‌شده» استاندارد در مورد مد یکبار مصرف هستند.

به آن مشکل میلیون ها میکروالیاف پلاستیکی را اضافه کنید که با هر بار شستن لباس های مصنوعی خود آزاد می شوند. این رشته های زیست تخریب ناپذیر در آب آشامیدنی ما و دریا می چرخند.

میکروفیبرها یکی از مقصران اصلی آلودگی پلاستیکی در اقیانوس ها هستند. تخمین زده می شود که ۸۰ درصد از آلودگی پلاستیکی اقیانوس ها از منسوجات ناشی می شود.

یک بار لباسشویی از مواد مصنوعی می تواند تا ۱۲ میلیون الیاف آزاد کند. به این ترتیب هر سال حدود ۵۰۰۰۰۰ تن میکروفیبر اضافه می شود. تخمین زده می شود که ۸۰ درصد از آلودگی پلاستیکی اقیانوس ها از منسوجات ناشی می شود.

الیاف طبیعی در طول زمان بسیار بهتر می مانند و میکروالیاف را در محیط آزاد نمی کنند.

۳. فیبرهای طبیعی با بدن شما درست رفتار می کنند

علاوه بر احساس خوب، شما می خواهید در واقع سالم باشید. بسیاری، اگر نه بیشتر، مردم نگران سموم محیطی هستند. ما آب آشامیدنی خود را تصفیه می کنیم، غذای ارگانیک می خوریم و محصولات مراقبت از پوست ضد حساسیت می خریم.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه سمومی ممکن است مستقیماً از طریق پوست شما  (استاده از لباس هایی با الیاف مصنوعی) وارد شود؟

پوست بزرگترین عضو بدن است. همچنین اولین خط دفاعی ما در برابر سموم است. بیشتر مواد مصنوعی از نفت از طریق فرآیند پلیمریزاسیون ساخته می شوند و شامل استفاده از ده ها ماده شیمیایی سمی می شوند.

الیاف طبیعی مانند پنبه، ابریشم، کتان و ترمه به طور کلی نیاز به پردازش بسیار کمتری برای تبدیل آنها به پارچه دارند. آنها به طور طبیعی ضد حساسیت هستند و برای همه از نوزادان گرفته تا افراد مسن مناسب هستند.

مزیت های الیاف طبیعی در پوشاک
www.ahlemod.ir

مواد نیمه مصنوعی

مواد نیمه مصنوعی مانند ابریشم مصنوعی، مودال و بامبو یک چراغ احتیاط زرد دریافت می کنند. این الیاف از گیاهان می آیند، اما فرآیندهای مورد نیاز برای تبدیل آنها به منسوجات نرم و پوشیدنی شامل تماس گسترده با مواد شیمیایی خشن است که ممکن است باعث واکنش در بدن شما شود.

برچسب ها را بخوانید هر چیزی که می‌گوید «مقاوم در برابر لک»، «مقاوم در برابر چین و چروک»، «پرس دائمی» یا موارد مشابه با مواد شیمیایی درمان شده است که برای بدن شما مفید نیست.

بهترین انتخاب شما این است که به الیاف نرم طبیعی بچسبید. پارچه های طبیعی و به ویژه الیاف ارگانیک با استفاده از مواد شیمیایی کمتری تولید می شوند و برای سلامتی شما بهتر می شوند.

به تگ های محصولات دقت کنید و مشخصات پارچه ها و شیوه نگهداری آنها را بدانید.

۴. آنها از همنوعان شما محافظت می کنند

صنعت مد سریع از کارگران خود سوء استفاده می کند. کار برده هنوز در کشورهای در حال توسعه رایج است و صنعت مد یکی از بزرگترین استثمارگران است.

دستمزدهای پایین بخش بزرگی از دلیلی است که شما می توانید یک تی شرت را فقط با چند دلار بخرید. کارگران حقوق کمی دارند و از آنها در برابر شرایط خطرناک کاری محافظت ناچیزی ارائه می شود.

یک خطر کم در نظر گرفته شده به شکل رنگ است – و این فقط کارگران نیستند که جان آنها در خطر است.

هزاران ماده شیمیایی سمی برای رنگ آمیزی پوشاک استفاده می شود. علاوه بر کسانی که باید مستقیماً با رنگ های سمی برخورد کنند، بسیاری از زباله ها به آبراه های محلی ریخته می شوند.

مزیت های الیاف طبیعی در پوشاک
www.ahlemod.ir

آلودگی آب های زیر زمینی و صنعت منسوجات با الیاف مصنوعی

به دلیل فرآیندهای تولید کثیف، حدود ۹۰ درصد از آب های زیرزمینی چین در حال حاضر آلوده هستند. در اینجا بار دیگر مواد مصنوعی مقصر هستند، اما الیاف طبیعی مصون نیستند.

وقتی صحبت از الیاف طبیعی می شود، باید به نحوه تولید پوشاک دقت کنید. منسوجات ارگانیک دارای حداقل استانداردهایی هستند که تولیدکنندگان باید در مورد مقررات کار و نوع مواد شیمیایی قابل استفاده به آن پایبند باشند.

یکی دیگر از مواردی که تعداد کمی در هنگام خرید به آن توجه می کنند، میزان سرقت مالکیت معنوی است که در صنعت مد سریع وجود دارد.

شرکت‌های بزرگ، طراحان بزرگ و کوچک را از بین می‌برند و می‌توانند با سرعتی فوق‌العاده سریع، در کوتاه‌مدت دو هفته، به نتیجه برسند.

پیگیری عواقب قانونی می تواند کند باشد و اغلب بی اثر است.

خانه‌های طراحی بزرگ معمولاً می‌توانند ضربه بخورند، اما هنرمندان کوچک و مستقل اغلب دست به کار می‌شوند و قادر به رقابت با ریپ‌آف‌های ارزان نیستند.

۵. الیاف طبیعی پایدارتر هستند

همانطور که در بالا ذکر شد، بیشتر منسوجات مصنوعی از نفت به دست می‌آیند، منبعی محدود که متأسفانه بزرگ‌ترین آلاینده زیست‌محیطی نیز محسوب می‌شود.

صنعت مد درست پشت سر صنعت نفت قرار دارد، نه تنها به دلیل نفتی که برای ایجاد مد صرف می شود. سالانه حدود ۷۰ میلیون بشکه نفت توسط صنعت پوشاک استفاده می شود.

مصرف پوشاک از اوایل قرن حاضر به طور چشمگیری افزایش یافته است. مردم دو برابر ۲۰ سال پیش لباس می خرند و به همان سرعت آنها را بیرون می اندازند.

خرید اقلام با کیفیت بالا که از مواد طبیعی ساخته شده‌اند، اعم از لباس، کفش یا کیف دستی چند منظوره، که سال‌ها دوام خواهند آورد، رویکرد بسیار پایدارتری است.

بازیافت مواد مصنوعی دشوار است و تنها درصد کمی از پارچه های مصنوعی مورد استفاده مجدد قرار می گیرند. اکثریت قریب به اتفاق به سطل زباله ختم می شود.

مزیت های الیاف طبیعی در پوشاک
www.ahlemod.ir

الیاف طبیعی تجدید پذیر و پایدار

از سال ۲۰۰۰، مقدار منسوجاتی که در محل های دفن زباله جمع می شوند، حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است. در حال حاضر، هر ثانیه یک کامیون زباله کامل از پوشاک می سوزد یا دفن می شود.

برخلاف الیاف مصنوعی، الیاف طبیعی هم قابل تجدید و هم پایدار هستند. آنها همچنین محیط زیست را مانند مواد مصنوعی آلوده نمی کنند.

ایجاد پلی استر دو تا سه برابر بیشتر از تولید پنبه، کربن را منتشر می کند. هنگامی که الیاف طبیعی تجزیه می شوند، به سرعت تجزیه می شوند و سموم را وارد محیط نمی کنند.

طراحان آگاه به محیط زیست که از الیاف طبیعی و ارگانیک استفاده می کنند، شروع به ارائه شفافیت در سراسر زنجیره تامین خود کرده اند. این به شما، مصرف کننده، این امکان را می دهد که بفهمید لباس شما دقیقاً از کجا آمده است.

صنعت مد سریع هرگز این کار را انجام نخواهد داد. آخرین چیزی که آنها می خواهند شما بدانید این است که چگونه لباس های ارزان خود را تولید می کنند.

یکی دیگر از مسائل مهمی که باید به آن توجه کرد، «شستشوی سبز» یا ساختن یک محصول سازگارتر با محیط زیست از آنچه هست، است.

وقتی بتوانید کل مسیر یک کالا را از تولید تا تحویل دنبال کنید، می توانید احساس بهتری در مورد خرید خود داشته باشید.

به دنبال گواهینامه ها و برچسب های سبز مانند استاندارد جهانی نساجی ارگانیک (GOTS)، Better Cotton Initiative، Bluesign و Oeko-Tex برای نام های قابل اعتماد در تولید منسوجات ارگانیک باشید.

۶. در دراز مدت در پول شما صرفه جویی می کنند

برخلاف تی‌شرت‌های مصنوعی ۵ دلاری که در هر گوشه خیابان برای فروش پیدا می‌کنید، لباس‌های ساخته شده

از الیاف طبیعی در بسیاری از شست‌وشوها و لباس‌ها مقاومت می‌کنند.

مد سریع در واقع به گونه ای طراحی شده است که از هم بپاشد، در حالی که مد آهسته از پارچه های باکیفیتی ساخته می شود که دوام دارند.

لباس‌های مد آهسته نیز به شکل‌های کلاسیک طراحی شده‌اند که فصل به فصل به سبک خود باقی می‌مانند.

لباس های ساخته شده از پنبه، پشم، ابریشم و سایر الیاف طبیعی که به درستی از آنها مراقبت شود، می تواند سال ها و حتی دهه ها دوام بیاورد.

سرمایه گذاری روی پارچه های طبیعی در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود.

چیز دیگری که هنگام کاهش مصرف صرفه جویی می کنید فضای مغز است. چه کسی برای پیدا کردن لباس “مناسب” وقت دارد در انبوهی از لباس ها حفاری کند؟

داشتن ده ها تی شرت فقط ضروری نیست. وقتی کمتر خرید می کنید، املاک و مستغلات با ارزش داخل کمد لباس شما نیز باز می شود. لباس راحتی که به راحتی پیدا می شود، مناسب است و شما را با سجاف فرسوده شگفت زده نمی کند، ارزش سرمایه گذاری اولیه را دارد.

مزیت های الیاف طبیعی در پوشاک
www.ahlemod.ir

۷. الیاف طبیعی برای آرامش شما مفید هستند

الیاف طبیعی احساس بهتری نسبت به الیاف مصنوعی دارند، نه تنها به این دلیل که بهتر تنفس می کنند، بلکه به دلیل طبیعی بودن. اگرچه پلی استر از زمان پیدایش خود راه طولانی را پیموده است، پوشیدن پلاستیک احساس می کند که در پلاستیک پیچیده شده است.

از سوی دیگر، منسوجاتی که با روش‌های طبیعی‌تر رشد و تولید شده‌اند و توسط صنعتگرانی که در شرایط غیرانسانی کار می‌کنند، با دستمزد منصفانه دوخته می‌شوند، حسی کاملاً متفاوت دارند.

عشق و توجه از راه می رسد. ممکن است اثبات علمی آن سخت باشد، اما این باعث نمی‌شود که از صحت آن کم‌تر شود. با دانستن اینکه سهم خود را برای تبدیل جهان به مکانی تمیزتر و سالم تر انجام داده اید، احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت!

اگر دلایل احساس خوب کافی نیست، در اینجا خلاصه ای از همه دلایل انتخاب الیاف طبیعی به جای مصنوعی آورده شده است:

برای سلامتی شما بهتره
ماندگاری بیشتر
برای محیط زیست بهتر است
ضایعات کمتر
برای کارگران بهتر است
آلودگی کمتر
قابل تجزیه زیستی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

فردا دوباره شانستو امتحان کن
کوپن تخفیف 30 درصدی
کوپن تخفیف 40 درصدی
کوپن تخفیف 50 درصدی
کوپن تخفیف 20 درصدی
فردا دوباره شانستو امتحان کن
کوپن تخفیف 40 درصدی
کوپن تخفیف 50 درصدی
کوپن تخفیف 20 درصدی
کوپن تخفیف 30 درصدی
فردا دوباره شانستو امتحان کن
کوپن تخفیف 50 درصدی
شانس خود را امتحان کنید و برنده شوید!

آدرس ایمیل خود را وارد کنید و چرخ را بچرخانید. این شانس شما برای برنده شدن تخفیف های شگفت انگیز است!