اسلایدر پوشاک آقایان اهل مداسلایدر اکسسوری فروشگاه اهل مداسلایدر فروشگاه اهل مد
طراحی سایت
ریپروتاژ فروشگاه اهل مد
پریسا کریمیان طراح دکوراسیون داخلی

لباس تابستانه برای همه سایز ها

فهرست مطالب

فهرست مطالب

لباس تابستانه برای همه سایز ها

لباس تابستانه برای همه سایز ها
Paris Photographed by Acielle / Style Du Monde

لباس تابستانه برای همه سایز ها ، این عنوان مقاله ایست که سعی دارم به آن بپردازم و نگاهی به جدیدترین دیدگاه ها و سلیقه های مدل های معروف در این فصل داشته باشم. خوب اینکه برای ما جا افتاده که در برخی کشور های اروپایی یا به طور کلی خارج از محدوده ایران پوشش دختر ها و اهالی اهل مد و فشن در فصل تابستان رویکردی بسار آزادانه دارد به طوری که آنها در این فصل از لباس های آزاد و بدون پوشش مناسب استفاده میکنند باید بگویم که در حقیقت در برخی موارد اینگونه هم نیست و این را میتوان در مدل های معروف که در حوزه مد و فشن نیز فعالیت دارند ببینیم.

لباس های آزاد با پوشش مناسب

به نوشته ، امروزه و به خصوص در تابستان 2021 مد جدید سال لباس های آزاد با پوشش مناسب است زیرا لباس های بدون پوشش مناسب برای دختران و بانوان میتواند در جامعه آنها برایشان مناسب نباشد. 

لباس های آزاد با پوشش مناسب به شما این امکان را میدهد تا در فضاهای عمومی با خیال راحت و آسوده وقت بگذرانید. این زیبایی شناسی حداکثر و کاملاً شیک راهی آسان و شیک برای اولین بار در تابستان 2021 است.

لباس تابستانه برای همه سایز ها
Shanghai Photographed by Dave Tacon

البته برخی افراد و کسانی که بیش از حد خود را درگیر مدهای عجیب و غریب کرده اند و شاید زیادی متفاوت بودن آنها را به یک سبک غیر متعارف در پوشاک سوغ میدهد برای برخی جالب نباشد و یا نتوانند ارتباط مناسبی برقرار کنند.

پدیده روانشناختی در مد توکیو 

این یک پدیده روانشناختی است که به خود فرد ارتباط دارد و نشان میدهد تا چه حد آن فرد در مد فرایند بیخیالی را طی میکند. در کل نباید در حوزه مد و فشن زیاد غافل گیر شد زیرا سلیقه های عجیب و غریب و گاها کانسبت آرت در این این حوزه خود را بیش از حد نشان میدهد.

هر چند برخی از این پوشاک جنبه استفاده در جوامع عمومی را ندارند و صرفا برای دیدگاه هنری و یا رساندن پیام به صورت مختصر به نمایش درمیآند و عرف آن جامعه نیست.

لباس تابستانه برای همه سایز ها
Taipei Photographed by Lee Shou Chih
آثار Lee Shou Chih

با توجه به همه گیری پاندمی کرونا Covid-19 برخی از افراد در حوزه مد و فشن پا را فراتر از عرف جوامع عمومی گذاشته اند تا شاید بتوانند پیامی را به جامعه برسانند. به نظر میرسد Lee Shou Chih که عکاس مد در چین تایپه است این نکته را مد نظر داشته تا بگوید تنها ماسک برای مقابله با کوید 19 کافی نیست و به چیزی جامع تر برای مقابله با آن در سطح جامعه برای پوشاک مردم نیاز است.

اما خودم به واقع درک نمیکنم که چرا هیچ معیاری برای نشان دادن پوشاکی که اغلب هیچ تناسبی ندارد و بر روی تن آنها زار میزند و مانند گدایان کنار خیابان هستند را نشان داده است. آیا Chh میخواهد مقابله اغشار کم درآمد را برای مقابله با کوید نشان دهد؟ هر چند از کفش هایی که نشان داده است اینگونه به نظر نمیرسد.

لباس تابستانه برای همه سایز ها
Tokyo Photographed by Kira / TokyoFashion.com

برخی از عکس هایی که مشاهده میکنم از برخی مدل ها و عکاس ها آدم رو یاد دوران کودکیم می اندازد که لباس های بزرگتر ها را میپوشیدیم تا بگوییم ما هم بزرگ هستیم و لباس ها روی تنمام زارمیزدند و در آنها گم میشدیم. 

Kira عکاس مد وب سایت توکیو فشن

Kira عکاس مد وب سایت توکیو فشن عکسی را در منشتر کرده است که دقیقا هان توصیفی که از لباس های این چنینی را داشتم بیان کرده است. به نظرم تقابل بین دوران کودکی و بزرگ سالی را نشان داده است. و یا کفش هایی که به سبک کلاسیک چارلی چاپلین بزرگ را استفاده میکنند. تداعی پاهای کوچک در کفش های بزرگ را یادمان میاندازد.

لباس تابستانه برای همه سایز ها
Tokyo Photographed by Kira / TokyoFashion.com

چه باور داشته باشیم چه نداشته باشیم استفاده از لباسهای آزاد با پوشش مناسب برای بانوان توکیو به وفور قابل مشاهده شده است که آنها برای فصل گرما و حفش آرامش و امنیت در فضاهای عمومی  میتوانند از آنها استفاده کنند و حتی با وسایل حمل و نقل برقی مانند اسکوتر ها به آسودگی به خرید و گشت و گذار و تفریح میپردازند. و این حس آزادی پوشش در زیر این لباس ها به آنها این امکان را داده است تا از گرما و اشعه های مضر نور خورشید در امان باشند.

لباس تابستانه برای همه سایز ها
Milan Photographed by Thomas Razzano
هارمونی در آثار Thomas Razzano

این دیدگاه را میتوان در آثار Thomas Razzano عکاس مد میلانی نیز دید. او میخواهد بگوید که این نوع پوشش نیز در ایتالیا هم طرفدار دارد و به عنوان پوششی مناسب در فصل گرماست. او در این اثر کیف شنل را با رنگ سبز که هارمونی مناسبی با رنگ لباس مدل دارد را نیز نشان داده است که بیان گر طیف رنگ بهار تا تابستان را به همراه دارد. البته هماهنگی رنگ کیف و کفش را هم باید در نظر داشت.

لباس تابستانه برای همه سایز ها
London Photographed by Paul Gonzales
رنگ در آثار Paul Gonzales

در لندن نیز Paul Gonzales عکاس لندنی هم با تمرکز بر طیف رنگ آبی و دم پایی های ازاد و جورب توری ساق کوتاه و نیز لباسی که آزاد همراه با پوشش است را نشان می دهد. در دوران کرونا و گرمای تابستان استفاده از ماسک را نیز نشان داده است. که بیانگر حفظ پروتکل های بهداشتی حتی در فصل گرماست.

لباس تابستانه برای همه سایز ها
Paris Photographed by Acielle / Style Du Monde

Du Monde مدل فرانسوی که عکس آن را Acielle گرفته است نشان میدهد که این لباس ها نیز در فرانسه در فصل گرما طرفدار دارند. اما نکته ای که وجود دارد نسبت به تصاویر قبل این است که چرا در فصل گرما از رنگ مشکی استفاده کرده است و به نظرم این یک ایراد اساسی در انتخاب رنگ برای فصلیست که رنگ های تیره مناسب آن نمیباشد.

لباس تابستانه برای همه سایز ها
Tokyo Photographed by Kira / TokyoFashion.com
سردرگمی در پوشاک و جنسیت در توکیو

واقعا در برخی مواقع تشخیص اینکه سوژه عکس پسر است یا دختر مشکل میشود. مانند تصویر بالا که از Kira برای وب سایت توکیو فشن تهیه کرده است. در کل حالا سوژه هرچه که باشد اما پوششی که شبیه به لباس های کارنوال و یا دلقک های سیرک است و همراه با دامن در یک نظر به ما میگوید سوژه دختر است اما به کفش های اسپرت او که نگاه میکنم تردید دارم که شاید او پسر باشد. اما از لحاظ ست لباسی که نشان داده گزینه ای مناسب برای دختر ها در فصل تابستان میباشد. البته نمیدونم که دقیقا اونو کجا میپوشن.

لباس تابستانه برای همه سایز ها
Tokyo Photographed by Kira / TokyoFashion.com
استایل گنگ

با توجه به عکس قبل ، این تصویر همخوانی بیشتری بین لباس و کاراکتر دارد. اما باز هم استایل گنگ ، انتخاب رنگ تیره ، و انتخاب نامناسب کفش ها برای این فصل را مناسب نمیبینم و به نظرم این نوع پوشش ها که برخی جوانان تینیجر در توکیو دارند با برخی معیار های فصل تابستان سازگاری ندارد.

لباس تابستانه برای همه سایز ها
Tokyo Photographed by Kira / TokyoFashion.com

اما با توچه به دو تا تصویر قبل از Kira نسبتا این طرح مناسبتر میومد زیرا هم رنگ روشن و هم ترکیب ططرح با کاراکتر به هم معقول میاد.

نتیجه گیری

با رشد و پدیدار شدن نسل جدید در بین جامع توکیو و برخی کشور های اروپایی و شرقی و نگاهی به آثار برخی از عکاسان و طراحان و مدل های آنها نظر شخصی خود را در مورد آنها بیان کردم و به به این نتیجه رسیدم که میزان استفاده از لباس هایی با پوشش مناسب در این کشور ها رو به رشد بوده هم بین جوانان و هم بین افرادی که از لحاظ سنی روبه میان سالی میروند.

 

اشتراک گذاری این پست
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
طراحی سایت
ریپروتاژ فروشگاه اهل مد
پریسا کریمیان طراح دکوراسیون داخلی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

خوش آمدید به فروشگاه اهل مد

جهت استفاده از بخش های مختلف فروشگاه میتوانید به حساب کاربری خود وارد شوید.